KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12221075
*
nr 1222 1075
Malcolm Osborne
(1880-1963), Storbritannien
Etsning, "Winter at Ambleside", Signerad, med dedikation. Motivet: 18x34
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 19:02:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 18:29:49
1
100 kr
10/12 18:57:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Läs mer om Malcolm Osborne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik malcolm osborne storbritannien
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07
-
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:24
*
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Läs mer om Malcolm Osborne
nr 1222 1075
Malcolm Osborne
(1880-1963), Storbritannien
Etsning, "Winter at Ambleside", Signerad, med dedikation. Motivet: 18x34
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 18:29:49 | 1 | 100 kr |
10/12 18:57:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Malcolm Osborne
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.Läs mer om Malcolm Osborne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik malcolm osborne storbritannien
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07 -
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:43 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:24